Turystyka

Dolina Kamionki to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na wielkopolską wycieczkę z dziećmi. Tutaj można bie gać po wzgórzach, chować się w wąwozach, a gdyby tego było mało, to właśnie w Dolinie Kamionki znajduje się wspaniałe Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach.

„Dolina Kamionki” (długość – 5 km)
Na terenie parku krajobrazowego znajduje się jedna ścieżka przyrodnicza – nazwana właśnie „Dolina Kamionki”. Ścieżka liczy 5 kilometrów i znajduje się na niej 10 tablic eduka-
cyjnych. Rozpoczyna się w najbardziej charakterystycznym miejscu Parku Krajobrazowego, czyli przy Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach. Stamtąd prowadzi na południe przez jedne z najciekawszych szlaków w okolicy. Po drodze miniemy jezioro Czajka, torfowisko i leśnictwo Papiernia. Ścieżka stanowi pętlę – po spacerze wracamy do Mniszek. Na miejscu znajdują się bardzo przyjemne wiaty piknikowe. Warto przygotować się, że w Mniszkach nie ma sklepu spożywczego, wszystkie zakupy na wycieczkę warto zrobić wcześniej.

Parking znajduje się obok Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach. Przy okazji spa-
ceru po ścieżce edukacyjnej warto zarezerwować czas też na zwiedzanie samego centrum (do dwóch godzin), a przede wszystkim polecamy zadzwonić wcześniej, by umówić się na warsztaty.