Walory kulturowe

Oprócz atrakcji przyrodniczych na terenie doliny Baryczy znaleźć można wiele ciekawych miejsc związanych z historią i kulturą, chociażby wspomniany już Antonin, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych zabytków regionu – słynny neoklasycystyczny modrzewiowy pałac myśliwski zbudowany na planie krzyża greckiego. Pałac ufundowany został przez księcia Antoniego Henryka Radziwiłła w 1822 roku.

W pobliskiej wsi Moja Wola, otoczony lasami, stoi osobliwy pałacyk myśliwski zbudowany w 1852 roku dla księcia brunszficko-oleśnickiego Wilhelma.

Fasada tej budowli pokryta jest niemal w całości korą dębu korkowego (uzupełnioną korą dębów rodzimych). W części dolnośląskiej parku zobaczyć można między innymi usytuowany na szczycie wzgórza Joanny (w sercu rezerwatu o tej samej nazwie) zbudowany w połowie XIX wieku urokliwy zamek myśliwski z wieżą widokową.

W Miliczu znajduje się okazały neoklasycystyczny pałac zbudowany pod koniec XVIII wieku oraz położone w jego pobliżu ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku.