Tydzień Liczenia Motyli już wkrótce!

Kolejna, długo wyczekiwana edycja Tygodnia Liczenia Motyli startuje już 13 lipca!

Jest to pierwsza edycja organizowana pod postacią Akademii Krajobrazu, której tematem przewodnim są tajemniczo brzmiące Interpretacje. Dlaczego akurat takie hasło? Ponieważ każdy z nas interpretuje widziane obiekty, krajobraz na swój indywidualny sposób, a motyle dają naszej wyobraźni szerokie pole do popisu, prezentując najróżniejsze, nierzadko zaskakujące sposoby maskowania się i podszywania – to prawdziwi mistrzowie iluzji.

Akademia Krajobrazu to cykl interdyscyplinarnych warsztatów skierowany dla wszystkich miłośników przyrody, osób poszukujących wiedzy o istocie natury i otaczającym nas świecie. Celem powołania Akademii jest odejście od tradycyjnych metod promocyjno – edukacyjnych realizowanych w formie festynów, stoisk i wydarzeń plenerowych na rzecz ukierunkowanego i świadomego odbiorcy. To właściwe miejsce dla odkrywców, pasjonatów i przyszłych adeptów przyrodniczej magii bez względu na wiek!

Pierwsze wydarzenie w ramach Tygodnia Liczenia Motyli odbędzie się w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie 13 lipca. Od godziny 11:00 do 12:30 równolegle odbędzie się prelekcja motylowa dla osób dorosłych i zainteresowanej młodzieży, a dla dzieci spektakl teatrzyku Kamishibai i warsztaty plastyczne. W godzinach 12:30–14:00 zapraszamy na spacer w poszukiwaniu motyli.

Akademia Krajobrazu w formie dwudniowej odbędzie się w dwóch terminach:

– w terminie 15-16 lipca w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie – Akademia dedykowana nauczycielom, edukatorom i wszystkim osobom związanym z edukacją, ale nie tylko, zapraszamy także przedstawicieli gmin, starostw, którzy chcieliby wykorzystywać zdobytą wiedzę w codziennej pracy,

– w terminie 18-19 lipca w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie – Akademia dedykowana dzieciom – grupom zorganizowanym (szkoła podstawowa), ale i rodzinom z dziećmi.

Na wydarzenia obowiązują zapisy. Regulamin i formularze zgłoszeniowe znajdziesz na końcu artykułu.

Akademia w Chalinie to specjalnie przygotowana oferta poszerzania swojej wiedzy i nabywania nowych umiejętności, które mamy nadzieję zechcecie wykorzystać w swojej codziennej pracy. Akademia w Lądzie będzie skupiała się na najmłodszych miłośnikach przyrody i krajobrazu.

W programie przewidujemy 3 bloki tematyczne: motyle dzienne (pierwszy dzień Akademii w godzinach 10:00-15:00), motyle nocne (pierwszy dzień Akademii w godzinach 19:00-23:00) oraz błonkówki, dzikie pszczoły i ogrody przyjazne zapylaczom (drugi dzień Akademii w godzinach 10:00-15:00). Dodatkowo w ramach Akademii dla dzieci przewidziane są warsztaty plastyczne pomiędzy zajęciami, które poprowadzą nasi edukatorzy oraz Rafał Nikiel, wspaniały rysownik.

Udział w Akademii to prawdziwa przygoda i niezapomniane doświadczenie – będziemy interpretować otaczającą przestrzeń i poznawać jej mieszkańców niemal wszystkimi zmysłami.

Jako organizatorzy zapewniamy uczestnikom dwudniowej Akademii miejsca noclegowe oraz obiad pierwszego dnia. Koszty pozostałych posiłków (kolacja pierwszego dnia, śniadanie drugiego dnia, opcjonalnie obiad drugiego dnia) uczestnicy są zobowiązani opłacić we własnym zakresie (koszty znajdują się w formularzu zgłoszeniowym).

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona. Jednocześnie w przypadku nieuzbierania minimalnej wymaganej grupy osób Organizator może odstąpić od organizacji przedsięwzięcia. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy.

Formularze zgłoszeniowe:

Regulaminy:

Regulamin dwudniowej Akademii Krajobrazu

Regulamin wydarzenia w Śmiełowie