Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Szkolenia: Rycyk w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym

11 czerwca 2022 17:00 12 czerwca 2022 11:00

2022 to Rok Rycyka w parkach krajobrazowych Wielkopolski. Poza naszymi działaniami z zakresu aktywnej ochrony tego gatunku chcielibyśmy też szerzyć wiedzę na temat tych pięknych, ginących ptaków.

Zapraszamy więc na dwie edycje szkoleń, które odbędą się w pięknej scenerii Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego – jeszcze niedawno ważnej ostoi rycyka… W ramach każdego szkolenia przewidujemy cześć kameralną w sali Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, a także wyjście terenowe z lornetkami na nadwarciańskie łąki.

Pierwsze szkolenie odbędzie się 11.06 w godzinach popołudniowych, by zdążyć z wyjściem terenowym na wieczorny wzrost aktywności ptaków; szkolenie w niedzielę 12.06 odbędzie się w godzinach porannych, a część kameralna będzie miała miejsce już po wyjściu terenowym.

Serdecznie zapraszamy! Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy na adres: edukacja@zpkww.pl

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”Poznańska Grupa OTOP Ciekawa Wielkopolska Sekcja Ornitologiczna Koła Leśników UPP Sekcja Ornitologiczna Koła Naukowego Przyrodników UAM Sekcja Sokolnictwa i Ochrony Ptaków Szponiastych Koła Leśników UPP Kolskiefakty.pl Miejski Dom Kultury w Słupcy

Free

OEP w Lądzie

6V4W+H5 Ląd + Google Map