Okładka wydawnictwa Nadwarciański Park Krajobrazowy

Nadwarciański Park Krajobrazowy

Wielu autorów

Wydawnictwo: ZPKWW

Poznań 2022

W dolinie środkowej Warty wśród rozległych łąk i pastwisk, między starorzeczami i po obu stronach wijącej się rzeki kryje się królestwo ptaków. Dla jednych to miejsce wyprowadzania lęgów, dla innych przystanek podczas migracji. Ornitolodzy doliczyli się 230 gatunków. Bramą do Parku jest urokliwa miejscowość Pyzdry, która kiedyś była ważnym miastem królewskim. Warto zobaczyć majestatyczny klasztor w Lądzie czy przepiękny pałac biskupi w Ciążeniu.

„Kierunek krajobraz” to niepowtarzalna, składająca się z 14 części publikacja, która zabiera czytelnika w podróż po 14 parkach krajobrazowych województwa wielkopolskiego. Każda część to opowieść o innym parku – o jego walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych, o wyjątkowych miejscach i żyjących tu pełnych pasji ludziach, dla których Park jest inspiracją w podejmowaniu działań i wyzwań. To także przewodnik zawierający elementy poradnika turystycznego. Integralną częścią każdej z książek jest zbiór zadań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, które zachęcają do odkrywania wielkopolskich krajobrazów wszystkimi zmysłami. Każda kolejna wyprawa pozwala tworzyć bogatą kolekcję pięknych przyrodniczo- kulturowych wspomnień pełnych obrazów, zapachów, dźwięków i emocji. Spakuj je w „Plecak kolekcjonera krajobrazów” i weź udział w naszym wyjątkowym konkursie krajoznawczym.

Zadanie dofinansowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2022, Oś Priorytetowa 4 "Środowisko", Działanie 4.5 "Ochrona Przyrody", Poddziałanie 4.5.4 "Edukacja ekologiczna". Tytuł projektu: "Edukacja ekologiczna mieszkańców województwa wielkopolskiego na rzecz zrównoważonego rozwoju".

Otwórz stronę

Rozwiń ...