W tajemniczym świecie przyrody – Scenariusze zajęć dla uczniów szkół podstawowych

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego - pracownicy

Wydawnictwo: Bogucki Wydawnictwo Naukowe

Poznań 2020

Okładka książki - Co w trawie piszczy

Co w trawie piszczy. Legendy i opowieści parków krajobrazowych Wielkopolski

Piotr Basiński

Wydawnictwo: Grafpol

Poznań 2016

Logo WFOŚiGW w Poznaniu

Dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Poznaniu

Pobierz wersję elektroniczną

Rozwiń ...

Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie. Gady i płazy wielkopolskich parków krajobrazowych

Poznań 2014

Niniejsza publikacja skierowana jest do najmłodszych mieszkańców województwa wielkopolskiego i ma na celu przybliżenie im 20 wybranych gatunków gadów i płazów żyjących na terenie wielkopolskich parków krajobrazowych. Aby forma i treść publikacji były przystępne dla dzieci i odzwierciedlały dziecięcy sposób postrzegania świata przyjęto zasadę „dzieci - dzieciom”. Dlatego wierszyki i ilustracje zawarte w tej książeczce są dziełem uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Wielkopolski, laureatów II edycji konkursu przyrodniczo-artystycznego „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie. Gady i płazy wielkopolskich parków krajobrazowych” zrealizowanego w 2014 r. przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Ligę Ochrony Przyrody Okręg Poznań.

Logo WFOŚiGW w Poznaniu

Dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Poznaniu

Pobierz wersję elektroniczną

Rozwiń ...

Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie. Ssaki wielkopolskich parków krajobrazowych

Poznań 2013

Niniejsza publikacja skierowana jest do najmłodszych mieszkańców województwa wielkopolskiego i ma na celu przybliżenie im 20 wybranych gatunków ssaków żyjących na terenie wielkopolskich parków krajobrazowych. Aby forma i treść publikacji były przystępne dla dzieci i odzwierciedlały dziecięcy sposób postrzegania świata przyjęto zasadę „dzieci - dzieciom”. Dlatego wierszyki i ilustracje zawarte w tej książeczce są dziełem uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Wielkopolski, laureatów I edycji konkursu przyrodniczo-artystycznego „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie. Ssaki wielkopolskich parków krajobrazowych” zrealizowanego w 2013 r. przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Pobierz wersję elektroniczną

Rozwiń ...

Owady parków krajobrazowych Wielkopolski. Zeszyt do kolorowania

Wydawnictwo: Drukarnia Kappadruk

Poznań 2016

Zeszyt do kolorowania, zawierający sylwetki 20 gatunków owadów występujących na terenie parków krajobrazowych Wielkopolski. Aby ułatwić poprawne pokolorowanie owadów, na odwrocie okładki umieszczono zdjęcia wszystkich zaprezentowanych gatunków (autorami fotografii są Tomasz Skorupka i Jacek Wendzonka). Publikacja stanowi kontynuację wydanego w 2015 roku zeszytu do kolorowania "Ptaki parków krajobrazowych Wielkopolski".

Logo WFOŚiGW w Poznaniu

Dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Poznaniu

Pobierz wersję elektroniczną

Rozwiń ...