Uwaga, studenci!

Drodzy Studenci, pragniemy Was serdecznie zaprosić do współorganizowania i współtworzenia Kampusu ekologicznego, organizowanego w ramach inauguracyjnej edycji Festiwalu Krajobrazu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 maja br. na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, w sercu Sierakowskiego Parku Krajobrazowego i jednej z siedmiu ostoi ciemnego nieba w Polsce.

Zgodnie z hasłem przewodnim „Krajobraz doświadczam w pełni” celem wydarzenia jest promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Regionu w niekonwencjonalny sposób – poprzez wspólną zabawę i doświadczenia na łonie natury. Festiwal tworzyć będzie 5 stref: strefa relaksu (w tym joga na łonie natury), strefa smaków (i wspaniałe wypieki uczniów lokalnych szkół oraz Koła Gospodyń Wiejskich), strefa gier i zabaw (nie tylko dla najmłodszych), strefa kultury (z warsztatem kowalskim, stolarskim i garncarskim) oraz strefa nauki.

Wy tworzylibyście strefę nauki, której hasłem przewodnim jest „Kosmiczna dawka wiedzy”. To przestrzeń, w której będziecie mogli zaprezentować swoje pasje oraz pochwalić się działalnością i zaangażowaniem. Przygotowaliśmy też dla Was specjalny program połączony z debatą ekologiczną dotyczącą zmian klimatycznych i zasobów wodnych. Liczymy, że będziecie mieć wiele pytań do naszych prelegentów. Wieczorem w wigwamie rozpalimy ognisko i wspólnie zasiądziemy do wysłuchania opowieści o słowiańskich demonach, które wywodzą się z wody – gościem specjalnym będzie Karawana Opowieści.

Organizatorem zapoczątkowanego w tym roku wydarzenia jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Departamentem Korzystania i Informacji

Jako organizatorzy zapewniamy Wam dowóz, wyżywienie oraz nocleg. Deklarację udziału sekcji prosimy kierować na adres edukacja@zpkww.pl. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 61 65 54 656.