Ilustrowany atlas motyli dla młodszych miłośników krajobrazu

Serdeczne zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą publikacją! 

Atlas motyli dziennych dla młodszych miłośników krajobrazu to niezwykła książka, zrodzona z pasji do poznawania i ochrony motyli, a także dla oddawania ich piękna na papierze – bo jest ozdobiona wspaniałymi ilustracjami Rafała Nikla. Przygotowanie publikacji zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nie znajdziecie tutaj opisów wszystkich gatunków motyli dziennych, jakie występują w Polsce czy nawet w naszym regionie – Wielkopolsce. Chcieliśmy tu pokazać przede wszystkim gatunki najpospolitsze, które najłatwiej spotkać na spacerze lub w ogrodzie. To właśnie te gatunki, które – jako charakterystyczne dla swoich rodzajów – umieściliśmy w Karcie Liczenia Motyli na potrzeby naszej corocznej kampanii edukacyjnej „Tydzień Liczenia Motyli w wielkopolskich parkach krajobrazowych”.

Do ciekawostek dotyczących każdego gatunku dodaliśmy jeden lub więcej sposobów, na które każdy z nas może pomóc motylom. Nie trzeba wiele, by nasze ogrody stały się dla nich bardziej przyjazne. Pamiętajmy też, że równie ważne jak zapewnienie kwiatów dla dorosłych motyli jest umożliwienie żerowania ich dzieciom – gąsienicom.

Życzymy miłej lektury!

Logo wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodaraki wodnej