Ważny dzień dla organizatorów Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie n. Wartą.

W miejscu wyjątkowym, którego historia sięga połowy XII wieku- dawnym opactwie pocysterskim w Lądzie, a obecnie Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie podpisano 12 października umowę partnerską regulującą wszystkie obowiązki organizatorów corocznego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie n. Wartą.

Wręczenie podpisanej umowy

Umowa została zawarta między Powiatem Słupeckim reprezentowanym przez Zarząd Powiatu Słupeckiego, a Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, Wyższym Seminarium Duchowym Towarzystwa Salezjańskiego, Województwem Wielkopolskim – Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Gminą Lądek.

Przed nami XIX edycja Festiwalu!

Przy okazji podpisywania ważnego dokumentu regulującego zakresy zadań wszystkich organizatorów uchylono rąbka tajemnicy i odsłonięto plakat z przyszłorocznym hasłem przewodnim : Legendy i źródła. W głowie zrodziło nam się już sporo pomysłów na wykorzystanie tematu. Na razie nie zdradzimy szczegółów, ale wierzcie nam na słowo, że będzie warto zajrzeć na nasze stoiska!

Wpisujcie w kalendarze datę 3-4 czerwca 2023 r. Będziecie z nami?

Wspólne zdjęcie organizatorów Festiwalu